הדברת עכברים וחולדות

הדברת עכברים וחולדות

עכברים וחולדות המופיעים בבית, מסבים מטרד אסטטי ותברואתי רב, זה פוגע בתדמיתו של הבית ובדייריו. עכברים וחולדות הנמצאים בשטח הבית, גורמים לנזק לתכולת הבית, במיוחד למזון, שכן הם מביאים עימם מחלות, וכאשר הם באים במגע עם המזון בבית, קיימת חשיפה של בני האדם למחלות מזיקות שונות.

לא קל להילחם מול העכברים והחולדות, שכן הם מהירים מאוד וקשים לתפיסה. במשך הזמן הם חופרים להם גומות בקירות הבית ומתחמקים אליהם, כאשר מנסים לתפוס אותם. יתר על כן, בגומות אלה, הם יכולים למשוך איתם לשם מזון שעלול להירקב במשך הזמן ולהביא איתו מקקים ונמלים. במידה וקיימים זוג עכברים או חולדות, עם משך הזמן, הם יתרבו בגומות אלה ויביאו עימם צאצאים רבים ויהפכו את הבית למושבה.

הצורך להיפטר מהם, הביא חברות הדברה שונות להשתמש בחומרי הדברה שונים, בעיקרם כימיים, וכן להשתמש במלכודות שונות לתפיסתם. בהדברה רגילה, מפזרים רעל כימי באזורי הבית, בדגש למחוץ לבית, שכן מדובר בחומר רעיל חזק המזיק לבני אדם וחיות מחמד, אשר גורמים לעכברים למות תוך זמן קצר. החיסרון הוא בהופעת גופות עכברים לאחר מכן, והריח הרע שזה מביא עימו.
 

הנזק שהם גורמים

עכברים וחולדות המופיעים בסביבת מגורים, גורמים לנזקים רבים:

 • כרסום ואכילת מזון מאוכסן

 • כרסום צינורות מים וחוטי חשמל

 • עשיית צרכים והבאת מחלות

 • סכנת נשיכה

 
סימנים לקיומם של עכברים וחולדות
על מנת לדעת האם קיימים חולדות ועכברים בשטח הביתי שלכם, ישנם מס' סימנים ברורים שבעזרתם ניתן לחשוף אותם, והם:

 • גללים בארונות ומגירות מזון

 • חורים ומחילות בקירות

 • מזון מפוזר ומכורסם באזורי הבית

 • רעשי כרסום וציוצים בשעות הלילה
   

כאשר אחד או יותר מסימנים אלה, מופיעים אצלכם בבית, זה הזמן לפנות אל חברה מקצועית להדברת עכברים וחולדות, על מנת שיוכלו לאבחן במהירות ובדייקנות את המפגע ולטפל בו כמו שצריך. ככול שתפנו מוקדם יותר אל חברת ההדברה, כך תפחיתו את גודל הנזק שיכול להיגרם לכם.
 
הדברה אורגנית ומלכודות
שיטה יעילה ועדיפה משימוש בהדברה כימית, הינה שימוש בהדברה אורגנית וירוקה. הדברה אורגנית וירוקה, הינה שימוש בכול דרך אפשרית להרחקת העכברים והחולדות, מבלי לבוא במגע עם חומר כימי רעיל. ישנם כמה אפשרויות, קיים מוצר בשם קורן גארד, המאפשר הדברה ירוקה. מוצר זה עשוי מגרגירי תירס ומגיע עם ג'ל פיתיון שאותו מורחים על הצלחת ומפזרים בה את חומר ההדברה. ריח הג'ל מושך את העכברים והחולדות למזון והעכברים והחולדות אשר אוכלים מזון זה מתים על ידי יובש בקיבה ודום לב. אין סכנה לבני אדם ולבעלי חיים להשתמש בחומר זה וניתן לפזר אותו בכול אזורי הבית.

שיטה אורגנית נוספת לשימוש ביתי במלחמת החורמה מול אוכלוסיית העכברים והחולדות, היא, שימוש במלכודות. מניחים מלכודת מברזל שבה מניחים פיתיון (גבינה או ירק), שמושכים את העכבר או החולדה למקום, וברגע שהם נכנסים, המלכודת נסגרת עליהם ומונעת מהם לצאת בשנית. לאחר מכן, ניתן לשחרר את העכבר/חולדה בשטח פתוח הרחק מהבית.

שיטה אורגנית נוספת לטיפול בעכברים וחולדות, הינה, להביא לבית חתול/ה. החתולים ידועים בגישתם המאיימת, כאשר ישנם עכברים וחולדות בסביבתם. הם רודפים אחריהם ונלחמים בהם עד מוות.

תמיד העדיפו שימוש בשיטות אורגניות וירוקות להדברת עכברים וחולדות, כך תבטיחו לעצמכם פתרונות יעילים והימנעות מחשיפת בני הבית לחומרים רעילים מזיקים.
 
הדברת יונים
קיימות חברות הדברה שונות, המציעות אף פתרונות הדברת יונים. אלה עושות שימוש בשיטות שונות להרג ומניעת הישנות הופעת היונים בשטח ביתכם. חשוב לדעת רק, שכאשר מדובר בתופעת יונים, שימוש בחומרי הדברה מתאימים פחות להופעתם ומניעתם, ואף מדובר בשיטות שאינם מוסריות, שכן אלה גורמים לסבל רב ליונים, מאחר וניתן למנוע את הופעתם בשיטות מקובלות אחרות אשר אינם מזיקות להם.

ישנה שיטה הנקראת הדברה אורגנית ליונים, והיא, שימוש במערכת אלקטרונית להרחקת יונים, אשר בה עושים שימוש בפריסת סליל אלומיניום במקום הרצוי, וכול יונה העומדת על סליל זה, מקבלת מכת חשמל באמצעות המערכת האלקטרונית אשר גורמת לה להתעופף מיד אל מקום אחר. מדובר במכת חשמל קטנה מאוד, אשר אינה גורמת לפציעתה, אלא אך ורק להלם שמבהיל אותה ומרחיק אותה מהאזור.

הרחקת יונים
בגדול, כאשר מדובר במפגע יונים בשטח ביתי, נהוג להשתמש בשיטות יעילות אחרות מאשר שיטות הדברה מזיקות, והם:

 • רשת נגד יונים שפורסים ומתקינים אותה במסתורי כביסה ומרפסות, המונעים גישה מהיונים לנחות ולקנן כאוות נפשם.

 

 • דוקרנים נגד יונים, הניתנים להתקנה על כל משטח ישר באמצעות דבק חזק מיוחד, ומונעים מהיונים לשבת ולקנן כאוות נפשם. הדוקרנים אינם מזיקים או פוגעים ביונה, אלא רק גורמים לה לחוסר נעימות זמנית.

 

 • דחלילים להרחקת  יונים, אותם ניתן לתלות במקומות גבוהים, או לפזרם בגינות ושטחים פתוחים. הדחלילים מגיעים בשלל סוגים, ישנם דחלילי עורבים, ינשופים ודחלילי בלון בעלי חזות מרתיעה.

 
שיטות להרחקת יונים נמצאו יעילות ועובדות הרבה יותר טוב לטווח הרחוק מאשר שיטות להדברת יונים. כמו כן, לא תצטרכו להיחשף אל חומרים כימיים מזיקים ולהתעסק עם גופות יונים. משתמשים ברשת להרחקת יונים או דוקרנים להרחקת יונים פעם אחת ונהנים מפעולתם האפקטיבית למשך זמן רב. 

חזרה לדף הבית
הרחקת יוניםליצירת קשר מלאו פרטים
או התקשרו: 050-679-5053


  
קישורים שימושיים :

נפגשתם במפגע יונים ציבורי 
פנו למשרד הגנת הסביבה 


נתקלתם בציפורים או יונים פצועות?
פנו לאגודת צער בעלי חיים 

אם מעניין אותכם אלו ציפורים מתדפקות
על חלונכם תוכלו למצוא מידע נוסף באתר
הצפרות הישראלי 


אביב הרחקת יונים כל הפתרונות היעלים להרחקת 
יונים וציפורים !


האתר נבנה ע"י
שמיים קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפוןwaze